četrtek, 25. april 2024

Fourcadu tretje zlato v Pjongčangu

Kategorija: Rezultati Tue, 20 Feb 2018 14:31:00 +0100 Pjongčang - Francoska mešana štafeta je osvojila zlato kolajno na tekmi mešanih štafet. Marie Dorin Habert, Anais Bescond, Simon Desthieux in Martin Fourcade so s prednostjo 21 sekund ugnali reprezentanco Norveške, na tretjem mestu pa so končali Italijani, potem ko je Dominik Windisch v ciljnem šprintu ugnal Nemca Arnda Peifferja. Slovenska štafeta v postavi Urška Poje, Anja Eržen, Klemen Bauer in Jakov Fak je osvojila končno 14. mesto. Dve tretjini današnje biatlonske preizkušnje se je odličje najbolj žlahtnega leska nasmihalo Nemčiji. Vanessa Hinz je predala kot druga, nato pa sta ena od absolutnih junakinj letošnjih olimpijskih iger Laura Dahlmeier, ki je v Južni Koreji osvojile dve zlati in eno bronasto kolajno, ter Erik Lesser Nemčiji priborila skoraj trideset sekund prednosti pred zasledovalci. A to ni zadostovalo za nemško zmago, njihovo ... delo več »