četrtek, 25. april 2024

Roma premagala in prehitela Lazio

Kategorija: Nogomet Sat, 18 Nov 2017 20:40:00 +0100 Ljubljana - Arsenal je v derbiju 12. kola elitne angleške nogometne lige premier league z 2:0 ugnal Tottenham. Tekmo na stadionu Emirates je odločila druga polovica prvega polčasa, ko je bil v 36. minuti z glavo natančen branilec Shkodran Mustafi, vodstvo pa je povišal Alexis Shanchez v 41. minuti. Oba zadetka sta bila sicer dosežena iz nedovoljenega položaja, a sodniki tega niso opazili. Ob podaji Mesuta Ozila je bil Mustafi za pol koraka prehiter, pri drugem zadetku pa je bil v prepovedanem položaju podajalec Alexandre Lacazette. V drugem delu so se spursi trudili izenačiti, imeli terensko premoč, a ostali praznih rok. Obe ekipi sta proti nasprotnim vratom sprožili enako število strelov (14). Arsenal se je z zmago velikim rivalom v prvenstvu približal na vsega točko (23:22).Italija: dve tekmi, dva derbija Roma je ... delo več »