petek, 19. april 2024

Oblak ostal brez lovorike: Real po enajstmetrovkah do enajstega evropskega naslova

Kategorija: Nogomet Sat, 28 May 2016 23:35:00 +0200 Milano - Nogometaši Reala so si na štadionu San Siro priborili enajsti naslov evropskih prvakov, potem ko so v finalu lige prvakov po streljanju enajstmetrovk premagali Atletico s 5:3. Pri Atleticu je vso tekmo branil Jan Oblak, ki je kot tretji Slovenec nastopil v finalu, vendar pa kljub odlični predstavi - ubranil je sedem strelov - doživel enako usodo kot Srečko Katanec in Zlatko Zahovič. Redni del se je končal z izidom 1:1. Real je povedel v 15. minuti z golom Sergia Ramosa, ki je iz prepovedanega položaja premagal Jana Oblaka, kar pa so angleški sodniki spregledali. Atletico je imel v 58. minuti na voljo enajstmetrovko in posledično lepo priložnost za izenačenje, vendar je Antoine Griezmann žogo poslal v prečko. To se ekipi ni maščevalo, saj je Real večji del drugega polčasa igral ... delo več »